MENÜ

Neden Lazer Baskı?

Neden Lazer Baskı?

Promosyon ürünlerinin bir kısmına serigraf veya tampon baskı yapmak imkansızdır. Yüzeyin boyayı kabul etmediği ürünlerde baskı da kalıcı olmayacak ve yapılan çalışmanın karşılığı alınamayacaktır. Bu tür ürünler için lazer baskı tercih edilmediğinde ürün baskıyı kabul etmeyecek ya da elle dokunulduğunda dahi baskı çıkacaktır.

Lazer baskının kalıcı olma özelliği dışında bir diğer avantajı da serigraf ve tampon baskıda gözükmeyecek kadar küçük yazı ve logoların başarıyla markalanabilmesidir. Ayrıca kalem gibi yuvarlak gövdeye sahip ürünlerde serigraf baskı yaparken 4 mm den daha geniş baskı yapmak imkansızdır. Lazer baskı işleminde, markalama tamamen ışınla yapıldığı için zeminin boyayla teması söz konusu değildir. Aynı ebattaki bir kalemde yaklaşık 2 katına yakın bir genişlikte lazer baskı yapmak mümkündür. Böylece kalemin üzerinde görünmesini istediğiniz bilgileri 2 veya 3 tarafa baskı yapmadan tek tarafta toplayabilme imkanı sunmaktadır.

Lazer baskının sağladığı diğer bazı avantajları:

  • Lazer baskı kalıcıdır ve aşınmaya karşı oldukça dayanıklıdır.
  • Lazer baskı ile kısa sürede çok sayıda parçayı markalamak mümkündür.
  • Serigraf ve tampon baskı için gerekli olan kalıp çıkarma işlemi lazer baskı için gerekli değildir.
  • Lazer baskıda mürekkep gibi sarf malzemeleri kullanmaz. Bu nedenle, diğer baskı tekniklerine kıyasla maliyet tasarrufu sağlanır.
Ürünlerimiz hakkında ücretsiz bilgi ister misiniz?