MENÜ

Lazer Baskı Nedir?

Lazer Baskı Nedir?

Lazer baskı nedir

Lazer baskı veya lazer markalama, sert bir yüzey üzerinde kalıcı bir iz oluşturmak için konsantre ışık demetinin kullanıldığı bir baskı tekniğidir.

Lazer baskı; alüminyum, bakır, çelik, titanyum, plastik, cam, ahşap, mukavva ve seramik dahil olmak üzere çok çeşitli malzemelere uygulanabilir. İşlem yüksek hızlarda gerçekleştirilebilmektedir.

Lazer baskı yöntemi ile ürünlerin üzerine; çeşitli metinler (isim, özdeyiş, motto, parça adı vb); çeşitli veriler (seri numarası, barkod, ID kodları vb) veya grafikler (logo, figür vb) işlenebilmektedir.

Neden Lazer Baskı?

Lazer baskı, kalıcı, dayanıklı ve yüksek kaliteli baskılar üretmek için kullanılan bir yöntemdir. Bu nedenle, promosyon ürünlerinde kullanılan baskı yöntemleri arasında oldukça popülerdir. Lazer baskı yöntemi, işletmelerin logolarını veya mesajlarını promosyon ürünlerinde kalıcı ve çizilmeye dayanıklı bir şekilde işlemelerine olanak tanır.

Promosyon ürünlerine baskı yapmak için birçok farklı baskı yöntemi kullanılabilir, ancak lazer baskı yöntemi birçok açıdan tercih edilebilir. İşte lazer markalama yönteminin bazı avantajları:

Yüksek kaliteli sonuçlar: Lazer baskı yöntemi, çok yüksek çözünürlüklü baskılar üretebilir. Bu, promosyon ürünlerine baskı yaparken, net ve keskin bir görüntü ve yazılar elde etmenizi sağlar. Özellikle küçük boyutlu baskılarda benzersiz sonuçlar alırsınız.

Dayanıklılık: Lazer baskı, ürünün kullanımına bağlı olarak ortaya çıkabilecek yıpranmaya, solmaya, silinmeye ve kazınmaya karşı dayanıklıdır. Bu nedenle, promosyon ürünlerinizin uzun ömürlü olmasını ve markanızın uzun süre hatırlanmasını sağlar.

Geniş uygulama alanı: Lazer baskı yöntemi, birçok farklı malzemeye uygulanabilir. Bu nedenle, promosyon ürünleri olarak kullanabileceğiniz metal, plastik, ahşap, cam, deri gibi birçok farklı malzemede lazer baskı yöntemi uygulanabilir.

Hızlı üretim: Lazer baskı yöntemi, baskı işlemini hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlar. Bu, büyük miktarlarlı promosyon ürünlerini bile çok daha kısa sürelerde teslim almanızı sağlar.

Çevre dostu: Lazer baskı yöntemi, diğer baskı yöntemlerine kıyasla daha çevre dostudur. Bu yöntem, daha az atık üretir ve kimyasal maddeler kullanmaz.

Tüm bu nedenlerden dolayı, promosyon ürünlerine baskı yaparken lazer baskı yöntemi tercih edilebilir.

Ürünlerimiz hakkında ücretsiz bilgi ister misiniz?